Producent udziela 24 miesięcznej gwarancji na wykonane przez siebie wyroby pod warunkiem przestrzegania przez klienta podanych warunków konserwacji wyrobu oraz przestrzegania zaleceń eksploatacyjnych. Gwarancją nie są objęte uszkodzenia mechaniczne, naturalne zużycie i niezgodne z przeznaczeniem użytkowanie wyrobu.


BEZPIECZEŃSTWO I WARUNKI GWARANCJI

 

KONSERWACJA MEBLI

 

Konserwacja polega na regularnym czyszczeniu zewnętrznych i wewnętrznych powierzchni mebli miękką tkaniną z użyciem środków czyszcząco-konserwujących. Zalecamy stosowanie pianek i emulsji.

  • Przed użyciem środków czyszcząco-konserwujących zaleca się przeprowadzenie testu na powierzchni niewidocznej środkami przeznaczonymi dla tego typu tworzywa.
  • Nie należy używać do czyszczenia mebli wody, detergentów, rozpuszczalników chemicznych, twardych gąbek lub past zawierających środki ścierne.
  • Należy niezwłocznie usunąć z powierzchni mebli wodę, tłuszcze oraz inne płyny, które pozostawione na powierzchni mebli będą niekorzystnie wpływać na ich właściwości.
  • Powierzchnie frontów meblowych powinny być okresowo czyszczone tylko miękką ściereczką.
  • W przypadku powierzchni lakierowanych należy bezwzględnie unikać szorowania.
  • W przypadku blatów z laminatu należy unikać długotrwałego kontaktu z wodą i wysokimi temperaturami.
  • Szczególną uwagę należy zwracać na łączenia blatów. Częsty kontakt z wodą lub innymi płynami w miejscu ich połączeń może spowodować uszkodzenie, które nie podlega reklamacji.
  • Należy wystrzegać się używania noży i ostrych narzędzi bezpośrednio na powierzchni blatu.
  • Typowe zabrudzenia blatów laminowanych należy usuwać za pomocą suchej lub wilgotnej ściereczki lub papierowych ręczników.

Przestrzeganie tych zasad zapewnia długotrwałe użytkowanie mebli bez zmiany ich cech jakościowych. Jeżeli chodzi o środki czystości polecamy płyn do mycia naczyń i nierysujące mleczka do czyszczenia. Proszki do czyszczenia nie są zalecane, gdyż często stają się przyczyną zarysowań.

 

UŻYTKOWANIE MEBLI

 

1.       Meble należy użytkować zgodnie z ich przeznaczeniem i konstrukcją w pomieszczeniach zamkniętych, suchych oraz zabezpieczonych przed negatywnym działaniem, w szczególności:

1.       przed długotrwałym eksponowaniem w temperaturze poniżej 15°C i powyżej 30°C

2.       długotrwałym działaniem wody, pary wodnej

3.       bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, dymu tytoniowego oraz środków chemicznych

2.       Meble należy chronić przed bezpośrednim działaniem rozgrzanych naczyń, wody, alkoholi oraz innych substancji chemicznych mogących uszkodzić ich powłokę.

3.       Gorące naczynia należy odstawiać na przeznaczone do tego podstawki lub deski.

4.       Wycieranie do sucha miękką szmatką zapobiegnie puchnięciu oraz niszczeniu wierzchniej powłoki.

5.       Nie używać szorstkich materiałów mogących uszkodzić powłokę ochronną.

6.       Nie należy kroić bezpośrednio na blatach roboczych ani innych powierzchniach mebli do tego nieprzeznaczonych. Uderzenie nożem może spowodować pojawienie się rys, które w połączeniu z obecnością wody przez dłuższy              czas może spowodować spuchnięcie elementów mebli.

7.       Zawiasy oraz prowadnice szuflad mogą działać inaczej pod obciążeniami co może spowodować konieczność ponownego wyregulowania poszczególnych elementów mebli. W trakcie montażu na życzenie Klienta ekipa                          montażowa może wytłumaczyć w jaki sposób dokonać takiej regulacji.

8.       Elementy mebli nie powinny być narażone na tarcie spowodowane ocieraniem się np. frontu o front.

9.       Szuflady z hamulcami oraz inne akcesoria meblowe zapewniające amortyzację podczas zamykania frontów wymagają używania odpowiednio wyważonej siły. Zbyt mocne zatrzaskiwanie szafek uniemożliwi działanie tych                       systemów, co może przyczynić się do ich uszkodzenia.

10.     Przedmioty przechowywane w szufladach należy rozmieszczać równomiernie na całej ich powierzchni.

11.     Nie należy opierać się o szuflady, fronty meblowe i relingi.

12.     W trakcie gotowania należy włączać okap kuchenny, ze względu na wydzielającą się parę wodną, która w niekorzystny sposób może wpłynąć na fronty i korpusy szafek znajdujących się w pobliżu kuchenki.

13.     Sprzęt AGD należy użytkować zgodnie z instrukcją obsługi dołączoną przez producenta.

14.     Zmywarka powinna być otwierana po około 10-15 minutach od zakończenia cyklu myjącego, aby nie uszkodzić blatów i frontów znajdujących się w pobliżu zmywarki na skutek działania pary wodnej.

15.     Należy zachować szczególną ostrożność w obrębie łączeń blatów roboczych, zlewozmywaków oraz płyt grzejnych, aby nie zalegała w tych miejscach woda, która może spowodować zmiany objętości blatu (wypukłości), które są             nieodwracalne. Powierzchnie blatów laminowanych, w których nie występują rysy ani łączenia są wodoodporne, jednak zbyt długie zaleganie wody nie jest zalecane.

 

 

UWAGA!

Gwarancja na kuchnie gazowe oraz elektryczne trójfazowe, piekarniki oraz płyty grzewcze jest ważna tylko pod warunkiem, że instalacja sprzętu dokonana została przez osobę uprawnioną, co potwierdzone zostało odpowiednią pieczęcią i wpisem w książce gwarancyjnej. Tylko uprawniony technik może podłączyć kuchnię. Podłączenie sprzętu AGD przez osobę nieuprawnioną może oznaczać utratę gwarancji producenta.